İŞLEM REHBERİ

Yemeksiparisin.com’a Nasıl Üye Olunur?

Yemeksiparisin.com’a üye olmak için önce Yemeksiparsin.com web sitesi, mobil uygulamaları ya da mikro sitesinin Ana Sayfa’sına ya da internetten arama ya da reklam kampanyaları ile gelebileceğiniz Yemek/Marka Arama sayfalarına girmeniz gereklidir. Ana Sayfa ya da Yemek/Marka arama sayfası üzerinden “Giriş/Kayıt” bağlantısına tıklayarak, karşınıza çıkan yeni sayfadaki formu doldurarak Yemeksiparisin.com üyesi olabilirsiniz. Yemeksiparisin.com üzerinden gerçekleşen işlemler mesafeli sözleşmeler yönetmeliği kapsamında sayılmamaktadır.

Yemeksiparisin.com’da Yemek Seçimi Nasıl Yapılır?

Yemeksiparisin.com’da yemek seçimi yapmak için Yemeksiparisin.com web sitesi, mikro sitesi ya da mobil uygulamaları üzerinden, restoranları bulabileceğiniz arama sayfalarına girmeniz ve il, ilçe ve mahalle seçiminizi yaptıktan sonra lokasyonunuza uygun olarak listelenen restoranlardan, dilediğiniz restoranın menülerinden siparişlerinizi belirlemeniz gerekmektedir. Bu sayfalara Yemeksiparisin.com Ana Sayfası, arama sonuçlarınız ya da reklam kampanyaları üzerinden ulaşabilirsiniz. Restoran sayfasında, o restorandan sipariş verebileceğiniz menüleri ve diğer ürünleri görebilirsiniz. Yemek seçiminizi yapmak için istediğiniz yemeğin üzerine ya da yan tarafında bulunan (+) butonuna tıklayıp Ürün Detay penceresini açmalı ve ilgili opsiyon seçimlerinizi yaparak ve özel bir isteğiniz var ise “Özel Talimatlar” bölümünden restorana özel istekleriniz için not bırakabilirsiniz. Sonrasında “Sepete Ekle” butonuna tıklayarak ürünü sepetinize eklemelisiniz. Bu yönteme alternatif olarak, ürünün içecek tipi, sos, yan ürün vb. gibi opsiyonları yoksa, sadece ürünün yanındaki artı (+) butonuna tıklayarak da yemek seçiminizi yapabilirsiniz.

Yemeksiparisin.com’da Sipariş Nasıl Verilir?

Yemek siparişi vermek için öncelikle sepetinize en az bir ürün eklemelisiniz ve sepetinizdeki ürünlerin toplam fiyatı restoranın semtinize gönderim için belirlemiş olduğu “Siparişiniz” bölümünde bulunan Sipariş Alt Tutarı seviyesiyle aynı ya da daha fazla olmalıdır. Bu iki koşulu sağladıktan sonra, sonraki adımda gönderim yapılmasını istediğiniz zamanı, adresi ve ödeme şeklinizi seçtikten sonra “Sipariş Ver” bağlantısına tıklayarak siparişinizi verebilirsiniz. Unutmayın; siparişinizi vermeden önce opsiyonel olarak gönderim zamanını değiştirebilirsiniz. Siparişinizde bir hata olduğunu düşünüyorsanız sipariş özeti sayfamızdan sipariş vermeden önce ilgili değişiklikleri ve güncellemeleri yapabilirsiniz.

Yemeksiparisin.com’da Sipariş Nasıl İptal edilir?

Siparişinizi tamamlayıp onayladıktan sonra eğer iptal etmeniz gerekir ise; Profil sayfanızda bulunan “Geçmiş Siparişlerim” bölümünden ilgili siparişinizin restoran tarafındaki durumuna göz atmanız gerekir. Bu bölümde ilgili siparişiniz; “Bekliyor”, “Onaylandı” ve “Hazırlanıyor” durumlarında ise bu bölümden iptalini gerçekleştirebilir siniz. Eğer ilgili siparişiniz; “Yola çıktı” ve Teslim Edildi” durumunda ise iptal işlemi yapamazsınız.


Yemeksiparisin.com’da Verilen Siparişin Ödemesi Nasıl Yapılır?

Siparişinizin ödemesini siparişi teslim alırken restoranların sunduğu seçenekler arasından Kapıda Nakit, Kapıda Kredi Kartı ve Kapıda Yemek Kartı gibi yöntemlerle kapınızda güvenli olarak yapabileceğiniz gibi sipariş esnasında online olarak da yapabilirsiniz. Ancak istediğiniz şekilde ödemenizi yapabilmek için siparişinizi tamamlamadan önce ödeme türünü seçmelisiniz. Siparişinizi tamamladıktan sonra karşınıza çıkacak ekranda, ödeme bilgilerinizin de olduğu Sipariş Özetinizi görebilirsiniz. 


Tüm Hakları Saklıdır. © C2CTURK Bilişim Teknolojileri